Data naşterii: 08.09.1951
Locul naşterii: Tg. Secuiesc
  MARKÓ Béla
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.28 Mureş,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Uniunea Democrată Maghiară din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat09 Jun 199015 Oct 1992
Senat16 Oct 199221 Nov 1996
Senat22 Nov 199610 Dec 2000
Senat11 Dec 200012 Dec 2004
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016







Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top