Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator LÁSZLÓ Attila

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF) Membru, de la data de 9.4.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top