Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 20.09.1964
Locul naşterii: Cluj-Napoca
  LÁSZLÓ Attila
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Uniunea Democrată Maghiară din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

 Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 20.12.2012



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF)
- Membru, de la data de 9.4.2013

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Portugalia
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 







Go to top