Data naşterii: 18.09.1955
Locul naşterii: Bucureşti
  Corneliu DOBRIŢOIU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 11,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Olanda
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 31.3.2015



Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) - Membru, de la data de 7.2.2013 până la data de 19.12.2016


Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top