Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Radu-Mihai MIHAIL

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Vicepreşedinte, de la data de 26.09.2018
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Membru, de la data de 19.06.2019
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Secretar, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 25.09.2018
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 25.09.2018
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Preşedinte, de la data de 26.09.2018 până la data de 25.11.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top