Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

István-Loránt ANTAL

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.21 Harghita
în data de -, validat în data de 05.03.2018
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 12.09.2018
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Vicepreşedinte, de la data de 03.02.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 28.3.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Membru, de la data de 28.3.2018
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 05.03.2018 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 05.03.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 23.09.2019 până la data de 02.02.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top