Data naşterii: 08.04.1969
  Radu-Mihai MIHAIL
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul "Uniunea Salvați România”
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România” Vicelider

 Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia de validare - Membru, de la data de 21.12.2016
Comisia românilor de pretutindeni - Secretar, de la data de 22.12.2016



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Uniunea Interparlamentară (UIP)
- Secretar, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Italia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Germania
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 Dec 2016 







Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top