Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Marin Adrănel COTESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Vicepreşedinte, de la data de 18.03.2014
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 18.03.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Costa Rica Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 04.02.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Iniţiativa Central-Europeană-Dimensiunea Parlamentară (ICE-DP) Membru, de la data de 22.03.2013 până la data de 19.12.2016
Go to top