Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 21.07.1963
  Ioan SIMIONCA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Alianta Liberalilor si Democratilor
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților Secretar





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Panama
- Preşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Mexic
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.9.2018





Go to top