Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Lucian ROMAȘCANU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.10 Buzău
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Lider)
Biroul permanent:
Comitetul liderilor Lider, de la data de 01.02.2021
Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru românii de pretutindeni Membru, de la data de 12.04.2021
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 14.02.2021
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 15.02.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top