Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Mario-Ovidiu OPREA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 4,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 11.09.2012
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 19.12.2008
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 02.03.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României Membru, de la data de 17.02.2009 până la data de 03.06.2011
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top