Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Mario-Ovidiu OPREA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 19.12.2012
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 14.09.2016
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 7.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 24.02.2015 până la data de 12.09.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top