Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicolae-Dănuţ PRUNEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Vicepreşedinte, de la data de 11.09.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 11.09.2012
Istoric Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 17.02.2009 până la data de 31.05.2011
Istoric Comisii speciale:
Go to top