Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Daniel-Constantin BARBU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 5,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar Liberal Conservator (Lider)
Biroul permanent:
Grupul parlamentar Liberal Conservator Lider, de la data de 21.03.2016
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 14.04.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Preşedinte, de la data de 16.09.2015
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Irak Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 13.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 30.09.2014
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 04.02.2015 până la data de 15.09.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 22.06.2015 până la data de 15.09.2015
Go to top