Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Traian-Constantin IGAŞ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.02 Arad,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Preşedinte, de la data de 21.12.2012
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Secretar, de la data de 18.07.2013
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Membru, de la data de 16.6.2014
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 03.02.2014 până la data de 08.09.2014
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top