Data naşterii: 21.05.1957
  Daniel-Constantin BARBU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 5,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar Liberal Conservator Lider

 Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Membru, de la data de 14.4.2014




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Irak
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Austria
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 30.9.2014
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport - Membru, de la data de 4.2.2015 până la data de 15.9.2015


Istoric Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România - Membru, de la data de 22.6.2015 până la data de 15.9.2015



Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top