Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Mariana CÂMPEANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate, libertăţi civile şi monitorizare a executării hotărârilor Curţii Europene a Drepturilor Omului Membru, de la data de 03.11.2015
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 22.10.2013
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 16.09.2015
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 15.8.2010 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 04.02.2013 până la data de 22.10.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top