Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Titus CORLĂŢEAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 19.11.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Preşedinte, de la data de 21.12.2014
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 7.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 20.12.2007
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 02.12.2014
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 15.12.2014 până la data de 03.11.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru Supleant, de la data de 02.03.2015 până la data de 01.03.2017
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru Supleant, de la data de 01.04.2015 până la data de 19.12.2016
Go to top