Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Titus CORLĂŢEAN

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Preşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 20.12.2007
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top