Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Anca Dana DRAGU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 21.03.2022
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 01.02.2021
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Preşedinte, de la data de 02.02.2022
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Comisia de anchetă privind investigarea cazurilor de abuzuri sexuale sau a oricăror abuzuri fizice împotriva minorilor din serviciile de tip rezidențial aflate în subordinea Direcțiilor Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului (DGASPC) Membru, de la data de 02.03.2022
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Preşedinte, de la data de 21.12.2020 până la data de 22.11.2021
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 23.12.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top