Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator George-Nicolae MARUSSI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România” (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bahrein Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru Supleant, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 13.09.2017
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top