Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Mircea-Vasile CAZAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Preşedinte, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 17.06.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Preşedinte, de la data de 18.06.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 23.09.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top