Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

George-Nicolae MARUSSI

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.31 Prahova
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România” (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 18.12.2020
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 18.12.2020
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 18.12.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Bahrein Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru Supleant, de la data de 01.03.2017 până la data de 18.12.2020
Go to top