Data naşterii: 07.04.1948
Locul naşterii: Malovat, jud. Mehedinti
  Ecaterina ANDRONESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor22 Nov 199610 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Camera Deputaţilor13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport - Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.1.2018


Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri şi a Războiului pentru Întregirea Neamului. - Membru, de la data de 28.6.2017 până la data de 12.9.2017



Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top