Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Octavian MOTOC

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru mediu Preşedinte, de la data de 15.02.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Bahrein Secretar, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 04.02.2013
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 18.03.2014 până la data de 14.02.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top