Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ion BARA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 19.12.2008
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 26.10.2009
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top