Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Eugen DURBACĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Conservator Grupul parlamentar: Grupul parlamentar Liberal Conservator (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia pentru regulament Secretar, de la data de 12.10.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Turcia Membru, de la data de 13.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 22.11.1996 9.12.1996
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru regulament Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 11.10.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top