Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Gheorghe DAVID

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 04.09.2012
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 02.03.2011
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 22.05.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 19.12.2008 până la data de 15.12.2011
Biroul Permanent Secretar, de la data de 01.02.2012 până la data de 03.09.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 08.02.2010
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului Membru, de la data de 28.10.2009 până la data de 02.03.2011
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top