Data naşterii: 16.02.1962
Locul naşterii: Calinesti Oas,jud.
  Gheorghe DAVID
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Democrat Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Secretar 4.9.2012








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 19.12.2008 până la data de 15.12.2011
Biroul Permanent 1.2.2012 până la data de 3.9.2012

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală - Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 8.2.2010
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului - Membru, de la data de 28.10.2009 până la data de 2.3.2011





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP