Data naşterii: 01.10.1952
Locul naşterii: Ploieşti, jud. Prahova
  Gheorghe MARIN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.03 Argeş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii - Vicepreşedinte, de la data de 1.9.2017
Comisia pentru transporturi şi energie - Membru, de la data de 4.9.2017



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Uniunea Interparlamentară (UIP)
- Secretar, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Sri Lanka
- Membru, de la data de 13.9.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor10 Mar 199710 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Camera Deputaţilor19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 13.3.2017
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 13.3.2017 până la data de 31.8.2017
Comisia pentru transporturi şi energie - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.8.2017





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top