Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Petru FILIP

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,colegiul 3,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 04.09.2012
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului Membru, de la data de 19.12.2008
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 11.09.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 08.09.2010 până la data de 06.02.2011
Biroul Permanent Secretar, de la data de 07.02.2011 până la data de 05.09.2011
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 06.09.2011 până la data de 09.07.2012
Biroul Permanent Preşedinte ad-interim, de la data de 10.07.2012 până la data de 03.09.2012
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top