Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Viorel GRIGORAŞ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi energie Membru, de la data de 18.03.2014
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Secretar, de la data de 15.02.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cuba Secretar, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Preşedinte, de la data de 2.3.2015
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 18.03.2014
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top