Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ion ROTARU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.09 Brăila,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Preşedinte, de la data de 22.12.2016
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 30.06.2008 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF) Preşedinte, de la data de 28.12.2016 până la data de 12.03.2018
Go to top