Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicolae AVRAM

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru, de la data de 11.10.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 18.09.2017 până la data de 17.06.2018
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Secretar, de la data de 18.06.2018 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top