Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator George-Cătălin STÂNGĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru mediu Preşedinte, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Kazahstan Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Comisia pentru mediu Secretar, de la data de 01.02.2017 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top