Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 11.01.1968
Locul naşterii: Medgidia, jud. Constanta
  Titus CORLĂŢEAN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.08 Braşov,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia Românilor de Pretutindeni - Membru, de la data de 29.5.2012







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor13 dec. 200420 dec. 2007
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Preşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 29.5.2012

Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României - Membru, de la data de 17.2.2009 până la data de 3.6.2011




Go to top