Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ovidiu-Cristian-Dan MARCIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 17.09.2018
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 01.02.2017
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Membru, de la data de 19.06.2019
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top