Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Allen COLIBAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.08 Braşov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 16.10.2018
Comisia pentru mediu Preşedinte, de la data de 02.12.2019
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Membru, de la data de 13.03.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Uruguay Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Turcia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru mediu Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 15.10.2018
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 01.12.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top