Data naşterii: 03.06.1979
  Allen COLIBAN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.08 Braşov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul "Uniunea Salvați România”
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”

 Comisii permanente:
Comisia pentru ape și păduri - Membru, de la data de 11.9.2018
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 17.9.2018




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Uruguay
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Turcia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru mediu - Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.9.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top