Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicolae MARIN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni Secretar, de la data de 28.10.2013
Comisia pentru transporturi şi energie Membru, de la data de 21.10.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Mexic Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 30.09.2013
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 08.10.2013 până la data de 29.10.2013
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 18.03.2014 până la data de 20.10.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top