Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicolae MARIN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Membru, de la data de 07.02.2018
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Mexic Secretar, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 01.02.2018 până la data de 02.09.2018
Biroul Permanent Chestor, de la data de 03.09.2018 până la data de 01.09.2019
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 05.02.2018 până la data de 12.02.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 12.02.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top