Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Gabriela FIREA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru tineret și sport Membru, de la data de 16.02.2022
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul Pro-America din Parlamentul României Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 22.06.2016
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 01.09.2021 până la data de 22.11.2021
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 13.02.2022
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top