Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ionuț SIBINESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Alianta Liberalilor si Democratilor Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Secretar, de la data de 25.02.2019
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 19.12.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Secretar, de la data de 24.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Filipine Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților Lider, de la data de 10.04.2017 până la data de 25.06.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru constituţionalitate Preşedinte, de la data de 05.01.2017 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru sănătate publică Secretar, de la data de 17.09.2018 până la data de 18.12.2018
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 24.02.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Membru, de la data de 18.04.2018 până la data de 23.04.2018
Go to top