Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Nicolae NEAGU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Secretar, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top