Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Haralambie VOCHIŢOIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 31.03.2015
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 01.09.2016
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru, de la data de 13.02.2013
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru avizarea Proiectului de Lege privind unele măsuri aferente exploatării minelor auro-argentifere din perimetrul Roşia Montană şi stimularea şi facilitarea dezvoltării activităţlor miniere în România. Vicepreşedinte, de la data de 17.09.2013
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Membru, de la data de 18.07.2013
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților privind situația celor două entități energetice, Societatea Complexul Energetic Hunedoara și Societatea Complexul Energetic Oltenia Vicepreşedinte, de la data de 11.04.2016
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Iran Preşedinte, de la data de 22.3.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 19.12.2012 până la data de 01.02.2013
Grupul parlamentar al Partidul Poporului – Dan Diaconescu Lider, de la data de 04.02.2013 până la data de 02.02.2014
Grupul parlamentar al Uniunii Naţionale pentru Progresul României Lider, de la data de 01.02.2016 până la data de 27.06.2016
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 26.06.2013
Comisia pentru afaceri europene Secretar, de la data de 16.04.2013 până la data de 01.09.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top