Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Gheorghe BACIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.15 Covasna,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Mișcarea Populară Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Membru, de la data de 13.03.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 01.02.2018 până la data de 11.06.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 20.02.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top