Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Niculae BĂDĂLĂU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 10.10.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 03.12.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 21.12.2016 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 01.02.2017 până la data de 27.02.2017
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 09.10.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 02.12.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top