Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Niculae BĂDĂLĂU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 01.09.2015
Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.10.2013
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 21.10.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top