Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ilie SÂRBU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,colegiul 4
în data de 09.12.2012, validat în data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 20.10.2015
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 20.10.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra Serviciului de Informaţii Externe. Vicepreşedinte, de la data de 21.12.2012 până la data de 20.10.2015
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Vicepreşedinte, de la data de 13.02.2013 până la data de 20.10.2015
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 20.10.2015
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top