Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ilie SÂRBU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,colegiul 4,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat (Lider)
Biroul permanent:
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat Lider, de la data de 01.09.2010
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 26.10.2009
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia comuna specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind securitatea națională Membru, de la data de 31.05.2011
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 20.10.2015
Istoric Biroul permanent:
Grupul Parlamentar al Alianţei Politice a Partidului Social Democrat şi a Partidului Conservator Lider, de la data de 01.09.2010 până la data de 01.02.2011
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 28.10.2009
Istoric Comisii comune:
Comisia Comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea propunerilor legislative depuse și elaborarea unei propuneri legislative privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului Membru, de la data de 27.03.2012 până la data de 30.04.2012
Istoric Comisii speciale:
Go to top